Nové knihy ve farní knihovně - únor 2008

23. 02. 2008 | † 30. 09. 2015 | kód autora: Xbu

Poprvé si můžete na stránkách časopisu Okénko přečíst informace o novinkách ve farní knihovně, která je pro vás otveřena každou neděli po devátě mši svaté na faře.

 

Hanin kufřík: příběh dívky, která se nevrátila / Karen Levine

KnihovnaPříběh sourozenců Hanky a Jiřího Bradyových, kteří se po deportaci rodičů rázem octli sami v Novém Městě na Moravě. Ovšem po několika měsících i je - desetileté židovské děti odvezli do terezínského ghetta. Jiří nakonec díky mnoha šťastným náhodám válku přežil, v osmačtyřicátém před komunisty utekl do Kanady, kde se postupem času vypracoval na respektovaného podnikatele. O své milované sestře ale nedokázal vypátrat žádné zprávy. Až desítky let po válce ho našla Tuniko Išioka, zakladatelka tokijského centra pro zkoumání holocaustu, které nedal spát tajemný kufr s jménem Hanah. Ta po mnoha letech pátrání našla Jiřího a zrekonstruovala i osud jeho malé sestry. Doporučuji také pořad o Haně, Išioko a této knize, který vysílal Český rozhlas. Poslechnout si ho můžete přes internet ze záznamu v Rádiu na přání na adrese: http://www.rozhlas.cz/nabozenstvi/dobravule/_zprava/422945

 

 

Jeho rány nás uzdravily: křížová cesta / Vojtěch Kodet

KnihovnaModlitba křížové cesty není jen příležitost, jak si uvědomit, že náš život je plný temných a bolavých skutečností. Je to především jedinečný způsob, jak všechno těžké, co prožíváme, propojit s Kristem a s mocí jeho lásky, jak si uvědomit, že na své životní těžkosti nejsme sami. Je tu Pán, který se nás chce ujmout a provést nás každým údolím smrti, dát nám i v temnotách zakusit svou přítomnost. Modlitba křížové cesty je tedy příležitostí, abychom na své vlastní cestě rozpoznali Ježíše. Nikoli jako toho, kdo stojí mimo nás, kdo sleduje, jak ji zvládáme, ale jako toho, kdo žije, raduje se a trpí v nás.

 

 

 


Přervaný život: deníky Etty Hillesum 1941-1943 / J. G. Gaarlandt (ed.)

KnihovnaZ předmluvy Józefa Augustyna: "Tato mladá Židovka hledala velice intenzivně vlastní lidskou a duchovní totožnost. Čerpala přitom hojně ze Starého i Nového zákona. Neskončila v církvi a nedala se pokřtít, přestože byla uchvácena Ježíšem a jeho evangeliem. Nemůže být sice prohlášena navzdory nepochybné lidské i duchovní velikosti katolickou světicí, přesto ji pokládám za svou "soukromou osobní patronku". Mnohokrát jsem ve skrytu srdce vzýval Etty ve společenství svatých a nedokážu se zbavit duchovního dojmu, že právě ona mě doprovází v mém setkávání s lidmi i při psan...

.... Jednou jsem jí to řekl na rovinu: "To sis asi, Etty, nepomyslela, že budeš kázat spolu s katolickým knězem – a co hůř: s jezuitou!"

 

 

 

O mši svaté: podle misálu z roku 1962 ... / Josef Vlček

KnihovnaTato brožurka je především pro ministranty, aby poznali lépe "tradiční" mši svatou a mohli dobře a důstojně plnit svou úlohu. Obsahuje pro ně rady, jestliže jde o tichou mši sv., při které ministruje jen jeden ministrant. Tato brožura může být užitečná i rodičům ministrantů a všem ostatním věřícím, protože obsahuje téměř všechny neměnné texty tradiční mše v latině i v českém překladu.

 

 

 

 


Třicet případů, aneb, Malé bílé kulaté / Max Kašparů

KnihovnaAutor – známý křesťanský psycholog a psychiatr vzpomíná na třicet roků své lékařské, především psychiatrické praxe a vybírá z nich stejný počet vážných i veselých příběhů.

 

 

 

 

 

 

 

 
Lékárna svaté Hildegardy / Gottfried Hertzka

KnihovnaSvatá Hildegarda z Bingen byla jednou z nejvýznamnějších žen středověku. Obdržela od Boha nadpřirozenou schopnost vidět zázrak stvoření a poznat léčivé síly přírody. Gottfried Hertzka objevil tuto benediktinskou abatyši pro dnešní dobu a zpřístupnil její poznatky ve svých knihách odborné i laické veřejnosti. V knize Lékárna svaté Hildegardy zjistíme, že nám Bůh prostřednictvím světice dává léčebné prostředky na odstranění či alespoň zmírnění bolestí. Kniha obsahuje recepty na různé léčivé přípravky (masti, čaje, vína...), nad některými z nich se budeme usmívat, jiné možná rádi vyzkoušíme.

 

 Hospodin rozjasnil svou tvář / Jiří Reinsberg

KnihovnaRozhovory s jedním z nejproslulejších pražských kazatelů, farářem od Panny Marie před Týnem, podávají obraz jeho dlouhého života. Kladem vyprávění otce Reinsberga je především humor, spjatý ostatně s jeho vizí "veselého křesťanství".

 


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.